open open

WIŚNIOWSKI

Firma WIŚNIOWSKI to lider rynku bram, okien, drzwi i ogrodzeń, która od niemal 35 lat wsłuchuje się w potrzeby swoich klientów. W 1989 roku – właściciel i założyciel firmy – Andrzej Wiśniowski stworzył koncepcję polskiej automatycznej bramy garażowej, urzeczywistniając wizję o technologicznej rewolucji w branży budowlanej. Od tamtej pory niegasnąca tendencja dynamicznego wzrostu firmy sprawiła, że dzisiaj produkty marki obecne są w ponad 30 krajach na całym świecie, a przedsiębiorstwo rozciągające się na 40 ha powierzchni zatrudnia ponad 2200 pracowników – najlepszych ekspertów z branży, pionierów polskiej automatyzacji i robotyzacji w duchu przemysłu 4.0. Najnowocześniejsze w Europie linie technologiczne marki WIŚNIOWSKI o łącznej długości 4000 m dają gwarancję 100% powtarzalności produkcji.

Firma oferuje produkty spełniające najwyższe standardy funkcjonalności, wyznaczając trendy wzornicze. WIŚNIOWSKI dziś to trzy autonomiczne fabryki bram garażowych, okien i drzwi oraz ogrodzeń, a także nowoczesny biurowiec i – wzorowany na rozwiązaniach znanych z portów lotniczych – check-in.

Firma WIŚNIOWSKI ma know-how, które pozwala na projektowanie i produkcję maszyn dopasowanych do własnych fabryk.

WIŚNIOWSKI
Wielogłowy 153
33-311 Wielogłowy
T: 18 447 71 11
E:

strona firmy

WYBRANE PRODUKTY

Brama elewacyjna MakroPro 2.0 ELH

Brama MakroPro 2.0 ELH została zaprojektowana tak, by można było uzupełnić ją o indywidualne wypełnienie. Oznacza to, że jej skrzydło może z zewnątrz wyglądać dokładnie tak, jak oczekuje tego projektant lub inwestor.
Możliwości są niemal nieograniczone. Front może być pokryty płytkami, łupkiem lub panelami z tworzywa sztucznego. Umożliwia to „wtopienie” się bramy w tło – by stworzyć efekt idealnie spójnej fasady.

Dedykowana dla specjalnych przestrzeni

Skrzydło bramy może mieć nawet do 20 m2, a grubość maksymalna materiału wypełniającego to aż 4 centymetry. Co ważne, brama może być częścią budynku niedocieplonego lub z dociepleniem o grubości między 70 a 220 mm.
Prowadnice i ościeżnice to jedne z najważniejszych elementów bramy garażowej. W przypadku bram serii MakroPro 2.0 zdecydowano, by wykonać je z blachy stalowej o grubości 2 mm. Wzmocniona konstrukcja nawet przy intensywnym i długotrwałym użytkowaniu będzie funkcjonować cicho i bezawaryjnie.
Firma WIŚNIOWSKI deklaruje także ważne parametry eksploatacyjne oferowanych bram, w tym gwarantowaną liczbę cykli szacowaną na 25 000. Nie zapomina również o termoizolacji, która jest dziś słusznie doceniana.
System uszczelek, które izolują wnętrze budynku od chłodnego lub gorącego otoczenia w największym stopniu decyduje o szczelności bramy. W przypadku serii MakroPro 2.0 konstruktorzy skupili się na zagwarantowaniu ochrony termicznej w każdej części produktu.
Bramy MakroPro 2.0 w standardzie wyposażone są w system ThermoSet. W jego skład wchodzi trzykomorowa, dwulistkowa uszczelka boczna, która zapewnia odpowiednią izolację ościeżnic, a także dwulistkowa uszczelka montowana do górnego panelu wraz z uszczelnieniem narożnikowym. Gwarantują one właściwą izolację w miejscach, które są podatne na utratę ciepła. Chroniony jest więc cały obwód płaszcza bramy. System uzupełniają mocno przylegające uszczelnienia między panelami

Brama elewacyjna MakroPro 2.0 ELH

Brama przesuwna PI

Przeznaczona jest do zamknięcia wjazdów o szerokości przejazdu do 16 metrów, a w przypadku zastosowania dwóch bram zbieżnych (2 x 12 m) do 24 metrów (model PI 200). Są częścią systemu ogrodzeniowego WIŚNIOWSKI i mogą być łączone z furtkami, segmentami i doskonałą automatyką.
Brama jest też wyjątkowo odporna dzięki procesowi cynkowania. Zgodnie z europejską normą PN-EN ISO 1461 gwarantuje wysoką odporność na czynniki zewnętrzne, uszkodzenia i korozję. Jest też zgodna z rozporządzeniem budowlanym i normą PN-EN 13241, a także z dyrektywą maszynową PN-EN 12453. Ma również wymagane certyfikaty oraz atesty higieniczne.

Kolorystyka bram przesuwnych PI

Połączenie właściwości powłoki cynkowej oraz powłoki lakierowej w systemie DUPLEX w znacznym stopniu pozwala na wydłużenie okresu eksploatacji ogrodzeń WIŚNIOWSKI. Cały czas, bez względu na warunki pogodowe mamy pewność, że ogrodzenia WIŚNIOWSKI będą wyglądać estetycznie.
Dla klientów poszukujących ogrodzenia i bramy w wyjątkowych kolorach firma przygotowała ofertę malowania proszkowego z ponad 200 kolorów z palety RAL.

Bramy PI 95 - brama mobilna z konstrukcją

Brama mobilna PI 95 nie musi być na stałe związana z podłożem. Można więc przenosić ją z jednej inwestycji na kolejną, korzystając z zalet szybkiego montażu. Maksymalna szerokość (przy pojedynczej bramie) wynosi 7 metrów.

Cechy charakterystyczne: 
• szyna jezdna  o wymiarach 95 x 85 mm,
• podwójna rama prowadząca w bramie ręcznej, 
• podwójny słup zamykający wyposażony w chwytak, 
• tylna podpora stabilizująca skrzydło po jego otwarciu, 
• brama z napędem umieszczonym w słupie, 
• możliwość wykonania z napędem zewnętrznym (tylko wybrane napędy).

Brama przesuwna PI

Bariera przemysłowa przesuwna SLIDER

Bariera przesuwna, która łączy w sobie zalety bramy i szlabanu. Doskonale sprawdzi się w miejscach wymagających kontroli dostępu: parkingach, osiedlach, sklepach, szpitalach czy budynkach użyteczności publicznej.
Napęd Beninca Turbo przeznaczony do intensywnej pracy pozwala otwierać SLIDER z prędkością nawet 0,4 m/s. Wytrzymała konstrukcja zapewnia wysoką mechaniczną wytrzymałość.
Rozwiązanie łączące zalety bramy przesuwnej i szlabanu proponowane przez markę WIŚNIOWSKI jest nowatorską propozycją dla przestrzeni wymagających maksymalnej ochrony.
Bramy SLIDER zabezpieczone są antykorozyjnie poprzez cynkowanie oraz powleczenie farbą poliestrową. Firma udziela 5 lat gwarancji antykorozyjnej i 2 lata gwarancji producenta (do 50 tysięcy cykli).
Bariery automatyczne SLIDER mają znak CE potwierdzający zgodność produktów z dyrektywami normy PN-EN 13241-1 dla przemysłowych i posesyjnych bram ogrodzeniowych.

Dane techniczne:

• brama przesuwna SLIDER dostępna jest wraz z zestawem montażowym (śruby, kotwy),
• produkt wykonany jest z szyny jezdnej 130 x 115 x 4 mm, wzmocniony kształtownikiem zamkniętym 80 x 80 x 3 mm,
• zabezpieczenie antykorozyjne: ocynkowanie + powłoka poliestrowa,
• szafa o wymiarach L x W x H: 500 x 560 x 1000 mm,
• 2 lata gwarancji producenta (50 tys. cykli) i 5 lat gwarancji antykorozyjnej.

Bariera SLIDER

PORADA EKSPERTA

Informacja prasowa: 27 lutego 2025 r.

Trendy w zabezpieczeniach obiektów inwestycyjnych i komercyjnych na 2025 r. Jak będziemy zabezpieczać tereny?

Polskie analizy branżowe wskazują na istotne wyzwania związane z ochroną mienia na placach budowy. Od 2021 roku, kiedy oddano do użytku 225 tysięcy domów i mieszkań, odnotowano wzrost liczby kradzieży na terenach budowlanych. Najczęściej rozkradane były materiały o wysokiej wartości, takie jak pręty zbrojeniowe, przewody elektryczne czy dachówki, ale także stolarka okienna i drzwiowa. W Niemczech z kolei, gdzie z roku na rok wzrasta ilość inwestycji fotowoltaicznych, zauważalny jest duży problem w kontekście zniszczeń i włamań na tereny farm PV (z ang. photovoltaics). Łupem złodziei padają moduły i panele słoneczne, prostowniki, falowniki, kable, a nawet akumulatory. Ostatnio, głośno było o przestępstwie w gminie Fredenbeck w Dolnej Saksonii, gdzie sprawcy ukradli aż 10 000 metrów przewodów i wiązek, a także zostało wstrzymane działanie instalacji na wiele dni. Jak oszacował inwestor, jeden dzień przyniósł straty na ponad 100 000 euro.

Zabezpieczenie obiektów inwestycyjnych odgrywa dziś niezwykle ważną rolę w ochronie infrastruktury, danych oraz zasobów materialnych. Ważne też są przepisy, które jasno mówią, że już na etapie budowy wymaga się ogradzania terenu; coraz chętniej stosowane są też indywidualne zapisy umów inwestycyjnych. Przykładowo, często wykorzystuje się punkt, który mówi, że na terenie budowy mogą znaleźć się tylko i wyłącznie pracownicy, a osoby niepowołane nie mają wstępu na teren obiektu. Również firmy ubezpieczeniowe w większości przypadku obligatoryjnie wymagają zabezpieczenia inwestycji funkcjonalnym ogrodzeniem. Na tym etapie stosowane są często ogrodzenia tymczasowe z elementami kontroli dostępu, takie jak nasze bramy szybkobieżne V-King czy Traffic lub bramy przesuwne. Po zakończeniu budowy takie produkty możemy szybko przewieźć na kolejna budowę. Dostrzegamy, że wiele firm i inwestorów coraz świadomiej podchodzi do zabezpieczenia terenu i montując choćby standardowe, proste rozwiązanie jakim jest ogrodzenie z paneli kratowych, zwiększa tym samym bezpieczeństwo inwestycji. W 2025, by sprostać coraz bardziej złożonym i różnorodnym zagrożeniom, z pewnością warto przyjrzeć się także rozwiązaniom z zakresu monitoringu oraz systemów alarmowych – podkreśla Krystian Teresiński, manager produktu w dziale rozwoju produktów systemy ogrodzeniowe w firmie WIŚNIOWSKI.

Wymienia on również najważniejsze trendy, które zdominują rynek zabezpieczeń:

1. Integracja systemów sztucznej inteligencji (AI)

AI rewolucjonizuje sposób monitorowania i reagowania na zagrożenia. W 2025 roku systemy zabezpieczeń wyposażone w algorytmy uczenia maszynowego będą mogły automatycznie analizować dane z kamer, czujników i innych urządzeń – np. w konkretne dni czy o odpowiedniej porze dnia i nocy. AI pozwoli na wczesne wykrywanie podejrzanych aktywności, takich jak nieautoryzowane wejścia czy niestandardowe zachowania na terenie obiektu.

2. Biometria i identyfikacja behawioralna w ramach CCTV

Wzrost popularności rozwiązań biometrycznych, m.in. rozpoznawanie twarzy, tęczówki oka czy analizy chodu, zmienia standardy weryfikacji tożsamości. W 2025 roku systemy te będą jeszcze bardziej precyzyjne i szerzej stosowane w celu zapewnienia dostępu tylko uprawnionym osobom. Posłuży temu rozwinięta technologia kamer przemysłowych i monitoringu CCTV.

3. Zabezpieczenia perymetryczne nowej generacji

Tereny inwestycyjne wymagają skutecznej, fizycznej ochrony obwodowej. W 2025 r. duże znaczenie będzie miał jednak zdalny dostęp do wejścia na teren, np. poprzez otwieranie bramy wjazdowej z poziomu aplikacji czy zamknięcie rolet o odpowiedniej porze dnia. Nowoczesne rozwiązania pozwolą nadawać dostęp innym osobom, inwestorom czy podwykonawcom, bez konieczności pojawiania się np. kierownika budowy czy ochroniarza terenu na miejscu. Przykładem może być polskie rozwiązanie WIŚNIOWSKI Connected, które swoją premierę miało w 2024 r.

4. Drony i roboty patrolowe

Automatyzacja procesów ochrony fizycznej będzie kolejnym krokiem w zabezpieczaniu terenów inwestycyjnych w 2025. Drony wyposażone w kamery termowizyjne i sensory ruchu już patrolują rozległe tereny, a roboty naziemne zaczynają pojawiać się na najbardziej wartościowych inwestycjach, np. na terenach parków solarnych. Takie rozwiązania zapewnią stały nadzór bez konieczności angażowania dużej liczby personelu.

5. Wzmocnienia materiałów ochrony obwodowej

Systemy ogrodzeniowe są skuteczne wtedy, kiedy trudno je sforsować i są wzmocnione. Im dłużej są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne czy uszkodzenia, tym dłużej spełnią swoją funkcję. Warto więc szukać profesjonalnych ogrodzeń, które są cynkowane ogniowo oraz malowane proszkowo, takich, których nie będzie trzeba wymieniać po kilku latach, przykładem mogą być panele kratowe VEGA 2D i 3D.

Samodzielne tworzenie i spawanie ogrodzenia w domu (co było popularne w Europie jeszcze kilka lat temu) odchodzi dziś do lamusa. Takie ogrodzenia szybko ulegały degradacji. Obecnie jedną z najważniejszych cech takich produktów jest ich trwałość na lata, dlatego warto wybierać modele z wydłużoną gwarancją (np. z 10-letnią ochroną antykorozyjną) oraz indywidualnymi wymaganiami klienta "tailor made offer". Dodatkowo, kompletność oferty od jednego producenta, a także możliwość dopasowania oferty do wymagania terenu pozwala usprawnić realizację montażu ogrodzenia.

6. Współpraca z inteligentnymi miastami (w obrębie smart cities)

Zabezpieczenia obiektów inwestycyjnych będą coraz częściej integrowane z infrastrukturą inteligentnych miast. Systemy monitoringu, zarządzania ruchem i komunikacji kryzysowej będą współdziałały, co pozwoli na szybsze reagowanie w sytuacjach awaryjnych i lepsze planowanie ochrony. Zwiększy się też liczba kamer miejskich, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa miejskich obszarów.

7. Design spójny z całością obiektów

2025 zbliża nas jeszcze bardziej do kompleksowego podejścia do estetyki terenu. Kiedyś projekty inwestycyjne ogradzało się jednymi z tańszych siatek plecionych, rozwijanych po obwodzie działki. Dziś już na etapie planowania inwestorzy wybierają ogrodzenia, które mogą uatrakcyjnić całość inwestycji, stając się też wizytówką obiektu. Ogrodzenie już na etapie budowy ma za zadanie nie tylko zabezpieczyć teren, ale podnieść prestiż lokalizacji i podkreślić charakter powstającego budynku. Jak zaznacza polski lider w produkcji ogrodzeń, w 2025 r. coraz chętniej będziemy wybierać np. ogrodzenia minimalistyczne, palisadowe, a wśród nich najnowsza kolekcja ogrodzeń WIŚNIOWSKI INFINITY. Ogrodzenie dosłownie „wyrasta” z podłoża, bez słupków, łączeń czy spoiw. Wszystko to dzięki specjalnej konstrukcji – bez pionowych słupów montażowych. Zamiast tego można skorzystać z nowoczesnego montażu do podłoża, podmurówki betonowej lub w wersji do zasypania w podłożu. Przęsła mogą mieć aż do 2 metrów wysokości.

Rok 2025 przyniesie znaczną modernizację systemów zabezpieczeń obiektów inwestycyjnych. Technologie takie jak sztuczna inteligencja, biometryka czy drony będą kształtować przyszłość ochrony terenów. Dzięki zintegrowanemu podejściu i innowacyjnym rozwiązaniom możemy oczekiwać wyższego poziomu bezpieczeństwa i efektywności w zarządzaniu ryzykiem.

Kontakt do mediów:

Magda Strzykalska
Specjalista ds. public relations
[email protected]
+48 881 986 362